Aprīlis
ESIET VIENMĒR GATAVI ATBILDĒT IKVIENAM, KAS PRASA JUMS
PASKAIDROJUMU PAR CERĪBU, KAS MĪT JŪSOS. 1Pēt 3:15
Lai top gaisma

Nobalso aptaujā par torņa durvju uzrakstu

iesūtīts: 2019.02.15 11:20
Aicinām ikvienu nobalsot draudzes mājas lapas aptaujā par uzrakstu virs jaunajām torņa telpas durvīm. Jums ir iespēja draudzes e-pastā iesūtīt savu izteicienu no Bībeles vai tradīcijas. Aptauja publicēta mājas lapas labas puses sadaļā. Balsošanai ir atvelētais laiks - 24. februāris. Viens izteiciens nevar ietvert vairāk ne kā 7 vārdus.

Tornis sezonas laikā ir atvērts ceļotājiem un ikvienam interesentam. Ar laiku torņa telpā tiks izveidota ekspozīcija par Bībeles vēsturi, ceļotāju un apmeklētāju grupām piedāvājot pedagoģiskas un Bībeli izzinošas ekskursijas. Citos torņa stāvos būs apskatāmas izstādes un vēsturiskas ekspozīcijas. Savukārt no augšējā torņa stāva ir iespējams aplūkot pilsētu uz visām četrām debess pusēm. Jaunās torņa durvis ir iespējams izgatavot, jo šo projektu atbalsta “Gustav-Adolf-Werk” fonds Vācijā. Projekta kopējās izmaksas 1500 EUR.

Uzrakstiem virs pilsētu un namu durvīm ir ļoti sena tradīcija Eiropā. Tie raksturoja nama iemītniekus, viņu pasaules uzskatus vai ticību. Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa telpas durvis, kas savieno otro stāvu un ieeju baznīcas tornī (aiz ērģelēm), kalpos kā jauns draudzes misijas projekts, aicinot apmeklēt baznīcu, izzināt Bībeles vēsturi interesantā un radošā veidā, kā arī vairāk liks aizdomāties par to, kas iet pāri ikdienišķajam.

Līdz šim baznīcas torņa telpa kalpoja kā baznīcas palīgtelpa, kurā bija novietotas dažādi priekšmeti un grāmatas. Ilgus gadus baznīcas tornī ir glabāta mācītāja Fleišera bibliotēka un metriku grāmatas.

« atpakaļ

Mazais svētbrīdis

Nekaunies, tev nebūs apsmiekla.
Jes 54:4

Tad eņģelis uzrunāja sievietes: "Nebīstieties! Es zinu, ka jūs meklējat Jēzu, kas bija krustā sists, viņa šeit nav, jo viņš ir augšāmcēlies.
Mt 28:5–6

2Moz 33:1–23
1Tes 2:1–12
Mt 5:17–20

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »