Jūnijs
TU VIENĪGAIS ZINI KATRA CILVĒKA SIRDI. (1Ķēn 8:39)
Lai top gaisma

Atvērto durvju diena Tukuma baznīcā

iesūtīts: 2013.11.11 20:09
Piektdien, 15. novembrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā patriotiskās nedēļas ietvaros tiek organizēta atvērto durvju diena novada skolām un ikvienam interesentam, lai dotu iespēju aplūkot jauno baznīcas zvanu.

Uz jaunā zvana sānu malas ir izlieta lūgšana «Dievs, svētī Latviju!». Tautas lūgšana uz zvana iekļauta pēc draudzes vairākuma vēlēšanās. Lūgšana izsaka vēstījumu un atgādinājumu par nācijas kultūras un gara vērtībām pārmaiņu laikā. Tā kā Tukuma baznīca muižas laikos dibināta kā Svētās Trīsvienības baznīca, tad uzrakstā zem zvana kroņa liturģisko aicinājumu izsaka vārdi «Gods lai Tēvam un Dēlam un Svētajam Garam». Uz otras zvana malas ir redzams draudzes nosaukums «Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze» un Lutera roze kā konfesionālās identitātes apliecinājums, kas vienlaicīgi pauž saistību ar Tukumu kā rožu pilsētu.

Zvana izgatavošana ir liels notikums, jo turpat 60 gadu garumā lietošanā bija nodots Ērgļu baznīcas zvans, kas pērn novembrī tika atdots tās īpašniekiem. Iepriekšējos zvanus draudzei rekvizējuši gan zviedri, gan krievu cara armija, gan - Otrajā pasaules karā - vācu karaspēks.
Savukārt 18. novembrī, Latvijas Republikas 95. gadadienā, baznīcā notiks pateicības un jaunā zvana simboliskās iezvanīšanas svētbrīdis, kā arī tiks noturēts tautas aizlūgums Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienā. Svētbrīdī piedalīsies Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, prāvests Mārcis Zeiferts, Tukuma kultūras nama jauktais koris „Gavile”, Inguna Augsne (taustiņi) un Normunds Krūmiņš (klarnete). 

Jauno zvanu simboliski iezvanīs Tukuma pilsētas goda pilsone un Raiņa ģimnāzijas kora diriģente Rasma Valdmane. Zvans pateicības un simboliskās iezvanīšanas svētbrīža dienā būs novietots baznīcā pie altāra, bet pacelt un novietot zvanu tornī paredzēts uz Adventa sākumu.
Jaunais baznīcas bronzas zvans sver 362 kilogramus, apakšējais diametrs 834 mm, un ir izgatavots skaņtonī h’. Bez tam no ozolkoka ir izgatavots zvana plecs ar tērauda stiprinājumiem un zvana konstruktīvajiem elementiem, kā arī jauna zvana mēle.

Akcijā „Iezvani Tukumu”, kas iesākās pagājušā gada novembrī, no ziedotājiem iegūti 6218,75 Ls un 5,31 EUR. Ziedojuši ir draudzes locekļi, novadnieki, vairāki uzņēmēji, kā arī ir tikuši rīkoti koncerti, lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus. Ziedojumos nav saņemti līdzekļi no organizācijām, iestādēm, partnerbaznīcām vai politisko interešu apvienībām.
 
Mārcis Zeiferts
 
Pieteikšanās grupām: darba dienās 9:00 - 17:00 tel. 63122305 mob. 20221951, tukumabaznica@gmail.com
« atpakaļ

Dienas lozungs

Cik diženas Viņa zīmes, cik vareni Viņa brīnumi! Mūžīga Viņa Valstība, Viņa valdība uz audžu audzēm!
(Dan 3:33)

Tādēļ, iemantodami nesatricināmu Valstību, būsim pateicīgi Dievam, kalpojot Viņam tīkami ar godbijību.
(Ebr 12:28)

Ech 47:1–12; 1Jņ 3:11–18; Mt 10:34–42

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »