Jūnijs
TU VIENĪGAIS ZINI KATRA CILVĒKA SIRDI. (1Ķēn 8:39)
Lai top gaisma

Vitolds Mašnovkis viesojās Tukuma draudzē

iesūtīts: 2008.02.05 12:27
Svētdien, 27.janvārī Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes namā notika tikšanās ar vēsturnieku, kultūras pieminekļu aizsardzības inspektoru Vitoldu Mašnovski.

Viņš ir unikālas enciklopēdijas „Latvijas luterāņu baznīcas” autors. Enciklopēdija ir apkopota četros sējumos. Autors arhīva materiālus un fotogrāfijas apkopojis 15 gadu garumā. V. Mašnovskis: ”Esmu izbraukājis visu Latviju, fotografējot un vācot materiālus enciklopēdijai. Šajā laikā esmu nomainījis pat fotoaparatūru. Sākumā fotografēju ar analogo aparatūru, bet, mainoties tehnoloģijām, vajadzēja pāriet uz digitālo fototehniku. Lai iegūtu nepieciešamo rezultātu, piemēram, vienu Latgales baznīcu fotografēju četras reizes. Šīs enciklopēdijas darba rezultātā ir apkopotas ap 82 tūkstošu fotogrāfijas.” Enciklopēdijā „Latvijas luterāņu baznīcas” ietverta visu bijušo un esošo 337 Latvijas luterāņu baznīcu vēsture, arhitektūra, mākslas un memoriālā kultūra. Latvijas dievnami enciklopēdijā sakārtoti alfabētiskā secībā. Katras baznīcas atrašanās vieta ir attēlota grāmatā ievietotajā kartē. Daļa enciklopēdijas teksta tulkots angļu valodā.

Enciklopēdijas ievadvārdos arhibīskaps Jānis Vanags raksta: „Iekšēju pamudinājumu nofotografēt un apkopot „visas baznīcas” ir jutuši daudzi, taču Vitolds Mašnovskis ir tam pievērsies kā cilvēks, kas strādā pie mūža veikuma. Ieguldot milzu pūles, ceļojot, fotografējot, vācot materiālus no arhīviem un muzeju fndiem, viņš ir nolicis priekšā to, ko lielākā daļa no mums nekad neredzēs un neuzzinās citādi, kā tikai ielūkojoties enciklopēdiskajā grāmatā „Latvijas luterāņu baznīcas”.”
 

Aldis Rozenbergs

« atpakaļ

Dienas lozungs

Manas asaras ir mana maize dienu un nakti! Tie saka man visu dienu: kur ir tavs Dievs?
(Ps 42:4)

Tev pietiek ar Manu žēlastību, jo Mans spēks top pilnīgs nespēkā.
(2Kor 12:9)

Ech 39:21–29; 1Jņ 3:1–10; Mt 10:24–33

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »