Aprīlis
JĒZUS KRISTUS SAKA: ES ESMU AR JUMS IK DIENAS LĪDZ LAIKU BEIGĀM. (Mt 28:20)

Notiks restaurācijas projekta informatīvais noslēguma un prezentācijas pasākums

iesūtīts: 2015.06.30 11:45
Šodien, 30. jūnijā plkst. 14:00 Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas Draudzes namā notiks informatīvais noslēguma un restaurācijas projekta prezentācijas pasākums ERAF 3.4.3.3. aktivitātē „Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā” atbalstītā projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” nr. 3DP/3.4.3.3.0/14/APIA/CFLA/023 ietvaros.

Noslēguma pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar realizētā projekta rezultātiem. Nelielu priekšlasījumu par restaurēto objektu sniegs projekta autore, arhitekte Marina Mihailova par 13 koka logu un 4 koka durvju kultūrvēsturisko vērtību, kā arī labiekārtošanas darbiem pie baznīcas.  Pasākuma ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti  ar restaurācijas procesu, kā arī restaurācijas kvalitātes novērtējumu.  Projekta ieviesēja pārstāvis draudzes priekšnieks Vladimirs Akimovs pasākumā sniegs atziņas par paveikto, kā arī izteiks pateicības iesaistītajām pusēm, runās par turpmākajām baznīcas atjaunošanas iecerēm. Informatīvajā pasākumā aicināti piedalīties mediju pārstāvji, arhitekti, restauratori, pieminekļu inspekcijas un pašvaldības pārstāvji.
 
Projekta realizācijas gaitā veikti senā dievnama koka logu un baznīcas durvju restaurācijas darbi. Veikta labiekārtošana ap baznīcu, kas nodrošina pieeju caur sakristejas durvīm cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar maziem bērniem ratiņos. Projektā paredzētos darbus izpildīja SIA „KI KOKS” par € 61 137,82.

Projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” līgums par būvuzraudzību tika slēgts ar SIA „Jurēvičs un partneri” par € 3194,40 t.sk. PVN, bet projekta autoruzraudzību realizēja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” par € 1748,80 t.sk. PVN. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas sastāda € 66 081,02. ERAF finansējums – € 49 084,98, projekta īstenotāja līdzfinansējums € 16 996,04. 

‍Kā baznīcas īpašnieks Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze nodrošina baznīcas atvērtību un pieejamību. Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca ir vienīgā Tukuma pilsētas baznīca, kurā regulāri notiek koncerti. Baznīcā tiek piedāvāts torņa apmeklējums – vērot pilsētu no 23m augstuma. Baznīca regulāri piedalās Muzeju nakts pasākumos, regulāri organizē ekumēniskus dievkalpojumus. Tai ir lielākais regulāro dievkalpojumu apmeklētāju skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm, un laulību skaits starp LELB Kandavas prāvesta iecirkņa luterāņu draudzēm un lielākais kristību un iesvētību skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm. Ēka atrodas Tukuma pilsētas centrālajā laukumā. Tā ir daļa no vēsturiskā centra apbūves.  
 
Mārcis Zeiferts
Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 
atjaunošanas fonda vadītājs
Mob.291145305, 
atjaunosanasfonds@gmail.com, @baznicasfonds


« atpakaļ

Dienas lozungs

Sv. Marks – evaņģēlists

Jes 52:7–10; 2Tim 4:6–11; Mk 1:1–15

Krāsa: sarkana

Dari mūs sātus no rīta ar savu žēlastību, tad līksmosim un priecāsimies ik dienas!
(Ps 90:14)

Augsti slavēts lai ir Dievs, mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas mūs svētījis visās garīgajās svētībās, kas mums Kristū ir debesīs.
(Ef 1:3)

Ech 37:1–14; Apd 3:11–26; Jņ 15:12–27

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Kāds Bībeles izteiciens tev šķiet piemērotākais, kas būtu jāietver uzrakstā virs jaunajām torņa durvīm?
Jaunība un tumšās matu cirtas ātri zūd
Jēzus saka: "Es esmu durvis."
Laimīgas tās acis, kas redz, ko jūs redzat
Mīlestība nekad nebeidzas
Saki gudrībai: tu mana māsa!
Dieva vārds paliek mūžīgi!
Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos
Soli Deo gloria
Cits (variet iesūtīt draudzes e-pastā un mēs ievietosim šeit)
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »