Janvāris
Dievs saka: Savu loku Es mākonī lieku, un tas būs par derības zīmi starp Mani un zemi. (1Moz 9:13)

Notiks restaurācijas projekta informatīvais noslēguma un prezentācijas pasākums

iesūtīts: 2015.06.30 11:45
Šodien, 30. jūnijā plkst. 14:00 Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas Draudzes namā notiks informatīvais noslēguma un restaurācijas projekta prezentācijas pasākums ERAF 3.4.3.3. aktivitātē „Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā” atbalstītā projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” nr. 3DP/3.4.3.3.0/14/APIA/CFLA/023 ietvaros.

Noslēguma pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar realizētā projekta rezultātiem. Nelielu priekšlasījumu par restaurēto objektu sniegs projekta autore, arhitekte Marina Mihailova par 13 koka logu un 4 koka durvju kultūrvēsturisko vērtību, kā arī labiekārtošanas darbiem pie baznīcas.  Pasākuma ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti  ar restaurācijas procesu, kā arī restaurācijas kvalitātes novērtējumu.  Projekta ieviesēja pārstāvis draudzes priekšnieks Vladimirs Akimovs pasākumā sniegs atziņas par paveikto, kā arī izteiks pateicības iesaistītajām pusēm, runās par turpmākajām baznīcas atjaunošanas iecerēm. Informatīvajā pasākumā aicināti piedalīties mediju pārstāvji, arhitekti, restauratori, pieminekļu inspekcijas un pašvaldības pārstāvji.
 
Projekta realizācijas gaitā veikti senā dievnama koka logu un baznīcas durvju restaurācijas darbi. Veikta labiekārtošana ap baznīcu, kas nodrošina pieeju caur sakristejas durvīm cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar maziem bērniem ratiņos. Projektā paredzētos darbus izpildīja SIA „KI KOKS” par € 61 137,82.

Projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” līgums par būvuzraudzību tika slēgts ar SIA „Jurēvičs un partneri” par € 3194,40 t.sk. PVN, bet projekta autoruzraudzību realizēja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” par € 1748,80 t.sk. PVN. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas sastāda € 66 081,02. ERAF finansējums – € 49 084,98, projekta īstenotāja līdzfinansējums € 16 996,04. 

‍Kā baznīcas īpašnieks Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze nodrošina baznīcas atvērtību un pieejamību. Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca ir vienīgā Tukuma pilsētas baznīca, kurā regulāri notiek koncerti. Baznīcā tiek piedāvāts torņa apmeklējums – vērot pilsētu no 23m augstuma. Baznīca regulāri piedalās Muzeju nakts pasākumos, regulāri organizē ekumēniskus dievkalpojumus. Tai ir lielākais regulāro dievkalpojumu apmeklētāju skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm, un laulību skaits starp LELB Kandavas prāvesta iecirkņa luterāņu draudzēm un lielākais kristību un iesvētību skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm. Ēka atrodas Tukuma pilsētas centrālajā laukumā. Tā ir daļa no vēsturiskā centra apbūves.  
 
Mārcis Zeiferts
Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 
atjaunošanas fonda vadītājs
Mob.291145305, 
atjaunosanasfonds@gmail.com, @baznicasfonds


« atpakaļ

Dienas lozungs

Otrā svētdiena pēc Zvaigznes dienas

Bauslība ir dota caur Mozu, bet žēlastība un patiesība nākusi caur Jēzu Kristu.
(Jņ 1:17)

Jes 61:1–3, 6a; Rm 12:6–16; Jņ 2:1–11
Ps 36:6–11; Jes 62:1–5; 1Kor 12:1–11; Jņ 2:1–11

Krāsa: zaļa

Manu došanos un manu apmešanos Tu izvētī, visi mani ceļi satek pie Tevis. (Ps 139:3)

Vai divus zvirbuļus nepārdod par nieka grasi? Un neviens no tiem nekrīt zemē bez jūsu Tēva ziņas.
(Mt 10:29)

Jes 43:14–44:5; Ebr 6:17–7:10; Jņ 4:27–42

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »