Septembris
Visu Dievs darījis jauku tā īstajā laikā! Pat mūžību Viņš tiem ielicis sirdī – vien neatklāt cilvēkam darbus, ko Dievs darījis no iesākuma līdz galam. (Māc 3:11)

Notiks restaurācijas projekta informatīvais noslēguma un prezentācijas pasākums

iesūtīts: 2015.06.30 11:45
Šodien, 30. jūnijā plkst. 14:00 Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas Draudzes namā notiks informatīvais noslēguma un restaurācijas projekta prezentācijas pasākums ERAF 3.4.3.3. aktivitātē „Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā” atbalstītā projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” nr. 3DP/3.4.3.3.0/14/APIA/CFLA/023 ietvaros.

Noslēguma pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar realizētā projekta rezultātiem. Nelielu priekšlasījumu par restaurēto objektu sniegs projekta autore, arhitekte Marina Mihailova par 13 koka logu un 4 koka durvju kultūrvēsturisko vērtību, kā arī labiekārtošanas darbiem pie baznīcas.  Pasākuma ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti  ar restaurācijas procesu, kā arī restaurācijas kvalitātes novērtējumu.  Projekta ieviesēja pārstāvis draudzes priekšnieks Vladimirs Akimovs pasākumā sniegs atziņas par paveikto, kā arī izteiks pateicības iesaistītajām pusēm, runās par turpmākajām baznīcas atjaunošanas iecerēm. Informatīvajā pasākumā aicināti piedalīties mediju pārstāvji, arhitekti, restauratori, pieminekļu inspekcijas un pašvaldības pārstāvji.
 
Projekta realizācijas gaitā veikti senā dievnama koka logu un baznīcas durvju restaurācijas darbi. Veikta labiekārtošana ap baznīcu, kas nodrošina pieeju caur sakristejas durvīm cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar maziem bērniem ratiņos. Projektā paredzētos darbus izpildīja SIA „KI KOKS” par € 61 137,82.

Projekta „Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana – vēsturisko koka logu un durvju restaurācija” līgums par būvuzraudzību tika slēgts ar SIA „Jurēvičs un partneri” par € 3194,40 t.sk. PVN, bet projekta autoruzraudzību realizēja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” par € 1748,80 t.sk. PVN. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas sastāda € 66 081,02. ERAF finansējums – € 49 084,98, projekta īstenotāja līdzfinansējums € 16 996,04. 

‍Kā baznīcas īpašnieks Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze nodrošina baznīcas atvērtību un pieejamību. Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca ir vienīgā Tukuma pilsētas baznīca, kurā regulāri notiek koncerti. Baznīcā tiek piedāvāts torņa apmeklējums – vērot pilsētu no 23m augstuma. Baznīca regulāri piedalās Muzeju nakts pasākumos, regulāri organizē ekumēniskus dievkalpojumus. Tai ir lielākais regulāro dievkalpojumu apmeklētāju skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm, un laulību skaits starp LELB Kandavas prāvesta iecirkņa luterāņu draudzēm un lielākais kristību un iesvētību skaits starp Tukuma novada luterāņu draudzēm. Ēka atrodas Tukuma pilsētas centrālajā laukumā. Tā ir daļa no vēsturiskā centra apbūves.  
 
Mārcis Zeiferts
Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 
atjaunošanas fonda vadītājs
Mob.291145305, 
atjaunosanasfonds@gmail.com, @baznicasfonds


« atpakaļ

Dienas lozungs

Tu apklusini krācošās jūras, to krācošos viļņus un rēcošās tautas.
(Ps 65:8)

Dieva miers, kas pārspēj jebkuru sapratni, lai pasargā jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū.
(Flp 4:7)

Īj 29:1, 30:1–2, 16–31; Apd 14:19–28; Jņ 11:1–16

TWITTER ZIŅAS

Pierakstīties jaunumiem un avīzei "Ceļamaize"

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Anketa

Vai esi lasījis draudzes avīzi "Ceļamaize"?
Jā, drukāto izdevumu
Jā, interneta versiju
Jā, gan drukāto, gan interneta versiju
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »