Jūnijs
TU VIENĪGAIS ZINI KATRA CILVĒKA SIRDI. (1Ķēn 8:39)
Lai top gaisma

Garīga maize Pļaujas svētkos

iesūtīts: 2008.12.01 16:32
Š. g. 11. oktobrī, Pļaujas svētku nedēļas izskaņā, Tukuma ev. lut. draudzē notika dievkalpojums vecākā gadagājuma draudzes locekļiem. Kopumā bija sapulcējušies 48 draudzes locekļi.

Senos laikos ražas novākšanas laiku ieskandināja ar auna ragu taurēm. Tas ievadīja gandarīšanas, atjaunošanās, piedošanas un pārdomu laiku. Mācītājs Mārcis Zeiferts izskaidroja šo svētku garīgās iedibināšanas vēsturi. Par garīgo šo svētku iesācēju min franciskāņu mūku, sauktu par Asīzes Francisku. Svētkos cilvēki pateicās Dievam - savam Radītājam - par novākto bagāto ražu, ražas veltes nesot baznīcās no dārziem, tīrumiem un vīna kalniem. Mācītāja sprediķa teksts bija no Jāņa evaņģēlija 6. nod. no 31. līdz 35. pantam par garīgo maizi, ko Dievs mums dod ar savu Vārdu un Svēto Sakramentu. Tā ir patiesā maize, kura mums, cilvēkiem, ir jo vairāk nepieciešama. Ļoti sirsnīga bija leģenda par mazo zēnu, kurš gāja pasaulē meklēt Dievu un atrada to turpat pagalmā. Tiešām, Dievs mums ir blakus, tikai jācenšas to ieraudzīt.

Pie ērģelēm, kā vienmēr, bija mūsu mīļā ērģelniece Inga ar skaistām dziesmām no Dziesmu grāmatas.

Pēc dievkalpojuma un Svētā mielasta visi tika aicināti skaisti sakoptā draudzes mājā pie klātiem galdiem, lai kopējā sadraudzībā baudītu ļoti garšīgas pusdienas. Par pusdienām bija rūpējusies Mudīte Neilande ar savu ģimeni un diakonijas darbinieki.

Pēc pusdienām mācītājs informēja par baznīcas aktivitātēm un jaunām iecerēm, kā arī par iecerētajiem celtniecības darbiem, par pilsētas Domes nodomu uz draudzes zemes celt bērnudārzu.

Kora dalībniece Ilga visus aicināja š.g. 18.oktobrī piedalīties dievkalpojumā, veltītu senioru kora 10 gadu jubilejai.

Vēlot Dieva palīgu un svētību visām nākotnes iecerēm, kā arī sakot sirsnīgu paldies visiem, kuri bija centušies un gādājuši par šo skaisto sadraudzību, šķīrāmies, lai atkal satiktos.

Irēna Butkeviča

« atpakaļ

Dienas lozungs

Manas asaras ir mana maize dienu un nakti! Tie saka man visu dienu: kur ir tavs Dievs?
(Ps 42:4)

Tev pietiek ar Manu žēlastību, jo Mans spēks top pilnīgs nespēkā.
(2Kor 12:9)

Ech 39:21–29; 1Jņ 3:1–10; Mt 10:24–33

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »