Jūnijs
TU VIENĪGAIS ZINI KATRA CILVĒKA SIRDI. (1Ķēn 8:39)
Lai top gaisma

Aizlūgums un koncerts "Veltījums zvanam"

iesūtīts: 2013.10.17 13:16
Piektdien, 18. oktobrī plkst. 15:45 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā jaunā baznīcas zvana izliešanas dienā notiks aizlūgums un Tukuma Mūzikas skolas koncerts „Veltījums zvanam”.

Draudzē zvana izgatavošana ir liels notikums, jo pirms gada izsludinātā ziedojuma akcija „Iezvani Tukumu” pietuvojusies noslēgumam. Akcijā iegūti turpat 6000 Ls, kas bija sākotnēji paredzētā summa jaunā zvana izgatavošanai. Ziedojuši ir draudzes locekļi, daudzi novadnieki, vairāki uzņēmēji, kā arī ir tikuši rīkoti koncerti, lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus. Ziedojumos nav saņemti līdzekļi no organizācijām, iestādēm, partnerbaznīcām  vai politisko interešu apvienībām.

Jaunais baznīcas bronzas zvans būs aptuveni 380 kg smags un skanēs ar toni h’. Uz zvana būs izlieti vairāki uzraksti. Tā kā Tukuma baznīca muižas laikos dibināta kā Sv. Trīsvienības baznīca, tad uzrakstā zem zvana kroņa liturģisko aicinājumu izteiks vārdi „Gods lai Tēvam un Dēlam un Svētajam Garam”. Uz vienas no zvana malām būs izlieta lūgšana „Dievs, svētī Latviju!”. Tautas lūgšana uz zvana iekļauta pēc draudzes vairākuma vēlēšanās. Lūgšana izsaka vēstījumu un atgādinājumu par nācijas kultūras un gara vērtībām. Uz otras zvana malas būs redzams draudzes nosaukums „Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze” un Lutera roze kā konfesionālās identitātes apliecinājums, un izteiks saistību ar Tukumu kā rožu pilsētu.

Aizvadītajā novembrī Tukuma baznīcas lietošanā  nodotais zvans atgriezās  atpakaļ Ērgļos. Toreizējais mācītājs A. Ustups (1910-1976) pēckara gados panāca vienošanos ar ērglēniešiem, ka zvans uz nenoteiktu laiku tiek nodots Tukuma baznīcai, jo pašu dievnams kara laikā līdz drupām bija nopostīts. Iepriekšējos zvanus draudzei rekvizējuši gan zviedri, gan krievu cara armija, gan 2. pasaules karā -  vācu karaspēks.

Vācijas pilsētā Karlsruē Baherta lietuvē 18. oktobrī notiks vairāku zvanu izliešana, un tostarp arī Tukuma baznīcai. Zvana izliešanas notikumā Karlsruē klātienē piedalīsies ārpus Latvijas arhibīskaps E. E. Rozītis ar V. Rozīti, mācītājs T. Rēdmanis, P. Vīgants ar kundzi, kā arī Latvijas draugs un atbalstītājs, baznīcas padomnieks G. Vunderera kungs.

Savukārt 18. novembrī valsts svētku 95. gada dienā notiks svinīgs svētbrīdis, ar kuru draudze pieņems lietošanā jauno baznīcas zvanu, pateiksies visiem ziedotājiem, kā arī aizlūgs par Latvijas tautu, zemi un valsti.

Zvans baznīcā pēc savas nozīmes ir tāds pats mūzikas instruments kā ērģeles, jo aicina baznīcēnus iesaistīties dievkalpojumā, liturģijā un Dieva vārda uzklausīšanā, kā arī ar savu unikālo skanējumu ikvienam atgādina vēstījumu par Dieva mīlestību uz visu cilvēci.

Tuvāk par zvana izgatavošanu un ar to saistīto informāciju: @iezvanitukumu, tukumabaznica.lv
« atpakaļ

Dienas lozungs

Manas asaras ir mana maize dienu un nakti! Tie saka man visu dienu: kur ir tavs Dievs?
(Ps 42:4)

Tev pietiek ar Manu žēlastību, jo Mans spēks top pilnīgs nespēkā.
(2Kor 12:9)

Ech 39:21–29; 1Jņ 3:1–10; Mt 10:24–33

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Vai piedalīsies draudzes dienās Mazirbē 13.-15.09.?
Ir interese
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »