Februāris
ES DOMĀJU, KA ŠĪ LAIKA CIEŠANAS IR NENOZĪMĪGAS TĀS NĀKAMĀS GODĪBAS PRIEKŠĀ, KAS MUMS TIKS ATKLĀTA.
(Rm 8:18)
Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze

Gada apņemšanās

Vairies ļauna un dari labu, alksti miera un dzenies pēc tā! Ps. 34,15

Kāds bagāts jauneklis reiz devās pie Jēzus un viņam prasīja: „Labais Mācītāj, ko man būs darīt, lai iemantoju mūžīgu dzīvību?“ Jēzus viņam atbildēja, lai tas ievēro baušļus, kā arī izdala mantu nabagiem, ņem krustu uz sevi un seko viņam. Šīs atbildes jaunekli gan īsti neapmierināja, un viņš aizgāja prom noskumis par dzirdēto. Citā situācijā kādi ļaudis jautāja Jānim Kristītājam: „Ko tad mums būs darīt?“ Un viņš tiem atbildēja: „Kam divi svārki, tas lai dod tam, kam nav, un, kam ir pārtika, lai dara tāpat.“ Savukārt kādi cilvēki Vasarsvētku dienā izbijušies vaicāja apustuļiem, kad tos dziļi aizskāra piedzīvotais: „Brāļi, ko lai mēs darām?“ Un Pēteris tiem atbildēja: “Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā.“ Ir situācijas dzīvē, kad sagaidām tiešas atbildes, lai zinātu ceļu, pa kuru ceļu doties dzīvē tālāk. Un Dievs tā vai citādi mums šīs atbildes sniedz. Dažreiz atbildes ir kā svaigs gaiss, dažreiz tās mūs atstāj dziļās pārdomās. Arī 34. Psalmā izskan jautājums, kas nodarbina dievbijīgo cilvēku: „Kas ir tas vīrs, kas mīl dzīvi un ilgojas pēc gara mūža, lai redzētu labas dienas?“ (p.13) Patiešām, kurš gan neilgojas pēc piepildīta un gara mūža, labām dzīves dienām? Atbilde, ko saklausa psalmists, ir tieša un fokusēta: „Vairies ļauna un dari labu, alksti miera un dzenies pēc tā!“ Kā būtu, ja mēs šogad apņemtos vingrināties šajos vārdos? Kā mainītos mūsu draudze, ģimene un apkārtējā pasaule, ja mēs no visas sirds censtos tos īstenot pirms katra atbildīga lēmuma vai pavisam ikdienišķās situācijās? Nav jau it kā nekas daudz - vairīties ļauna, darīt labu, alkt miera un dzīties pēc tā! Tieši tik vienkārši! Bet vai vienmēr ar to ir mierā cilvēks, kurš pieradis gūt tikai sev, rīkojas tuvredzīgi un ar savu rīcību kaitē sava tuvākā labumam? Lai Dievs mūs no tā pasargā! Un lai Viņš svētī mūsu domas, vārdus un darbus katrā nodzīvotajā dienā šajā gadā!

Publicēts 11|01|2019
Mārcis Zeiferts
mācītajs
AKTUALITĀTES

Kā es varu atbalstīt dievnama atjaunošanu? Iegūsti savas dzimtas īpašumā Intas Dišleres grāmatu  - 

AR TICĪBU, CERĪBU, MĪLESTĪBU CAURI GADU SIMTIEM

Grāmata „Ar ticību, cerību, mīlestību cauri gadu simtiem. Tukuma Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās baznīcas un draudzes vēsture 16.–20. gadsimtā” ir kultūrvēsturisks pētījums un liecību atspoguļojums par Tukuma senāko dievnamu un tā draudzi piecu gadsimtu garumā.

Visi iegūtie līdzekļi no pārdotajām grāmatām paredzēti Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas renovācijas darbiem.

>> Nopirkt grāmatu
 
     
 

Nobalso aptaujā par torņa durvju uzrakstu

Aicinām ikvienu nobalsot draudzes mājas lapas aptaujā par uzrakstu virs jaunajām torņa telpas durvīm. Jums ir iespēja draudzes e-pastā iesūtīt savu izteicienu no Bībeles vai tradīcijas. Aptauja publicēta mājas lapas labas puses sadaļā. Balsošanai ir atvelētais laiks - 24. februāris. Viens izteiciens nevar ietvert vairāk ne kā 7 vārdus. skatīt tālāk

Aicinām apmeklēt iesvētes mācības!

Iesvētes mācības notiks otrdienās pllkst. 19.30, sākot ar 2019. gada 5. martu (kopā 10 nodarbības). skatīt tālāk

Mazā Ceļamaize janvārī

Ir izdots draudzes informatīvais izdevums „Mazā Ceļamaize“ Nr.1 (33). Šajā izdevumā variet lasīt mācītāja Mārča Zeiferta uzrunu par gada lozunga tekstu, kā arī aktuālo informāciju par draudzes dzīvi janvārī - mēneša kalendārs, aicinājums uz Bībeles studijām par Jāņa evaņģēliju, iesvētes mācību sākumu u.c. skatīt tālāk

Jauns iesvētes mācības cikls

Aicinām pievienoties iesvētes mācībām, kas draudzē iesāksies 13. janvārī ar iepazīšanās nodarbību. Iesvētes mācībām lūgums pieteikties, rakstot tukumabaznica@gmail.com vai zvanot pa mob. (+371) 20221951. Pieteikšanās līdz 20. janvārim.

Dienas lozungs

Plešu rokas Tev pretī, es esmu zeme, kas slāpst Tevis. (Ps 143:6)

Jēzus saka: Nāciet pie Manis visi, kas esat nopūlējušies un zem smagas nastas, un Es jūs atvieglināšu.
(Mt 11:28)

Rut 2:1–13; 2Kor 1:23–2:17; Mt 5:21–26

Pierakstīties jaunumiem

Lūdzu pierakstieties jaunumiem, ja vēlaties epastā regulāri saņemt lapiņu un citas draudzes aktualitātes

INFORMĀCIJAS LAPIŅA

Aptauja

Kāds Bībeles izteiciens tev šķiet piemērotākais, kas būtu jāietver uzrakstā virs jaunajām torņa durvīm?
Jaunība un tumšās matu cirtas ātri zūd
Jēzus saka: "Es esmu durvis."
Laimīgas tās acis, kas redz, ko jūs redzat
Mīlestība nekad nebeidzas
Saki gudrībai: tu mana māsa!
Dieva vārds paliek mūžīgi!
Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos
Soli Deo gloria
Cits (variet iesūtīt draudzes e-pastā un mēs ievietosim šeit)
Atbildēt     Rezultāti 
LELB Tukuma draudze © 2013. Visas tiesības paturētas. Dizains: Provincentrs; Programmatūra: GlobalPRO »